• Ukliďme Česko

• 25. 4. 2022
        • Letos poprvé se naši žáci zapojili do akce Ukliďme Česko.

Naším cílem bylo uklidit okolí Dobrovodského potoka v městské části Suché Vrbné a Pětidomí. A dále proběhl úklid směrem k části Mladé. Nevynechali jsem ani okolí naší školy. Třídy, které uklízely v okolí Dobrovodského potoka zakončily úklid komentovanou prohlídkou sběrného dvora.  Akce se zúčastnilo zhruba sto dětí, ze 6.A, 6.B, 6.C, 8.A, 8.B a 9.B. Podařilo se nám nasbírat 30 velkých plastových pytlů, což je asi 300 kg odpadu. Překvapilo nás velké množství nepořádku.

Mgr. Lenka Ničková

• Úspěch v soutěži

• 21. 4. 2022
        • Jihočeská vědecká knihovna letos vyhlásila již 10. ročník soutěže pro děti od 6 do 15 let z českobudějovického okresu O nejhezčí jarní básničku.

Za naši školu tvořily básničky všechny děti ze 4.B a Jiří Vacata z této třídy byl vyhlášen mezi nejlepšími autory v kategorii "střední školní věk."

Jirkovi blahopřejeme ke krásnému umístění a děkujeme mu za vzornou reprezentaci školy.